Epson LX-300

Epson LX-300

Teknoloji: 9 pin nokta vuruşluBaskı Hızı: 337 cps
Kolon Sayısı: 80 Adet
Baskı Kafa Ömrü: 400 Milyon Nokta Vuruş
İğne Sayısı: 9 Adet
Kopya Sayısı: 5 Adet
Şerit Ömrü : 3 Milyon Nokta Vuruş
Boyutlar (GxDxY): 366 x 275 x 159 mm
Bağlantı Kablosu (Usb Kablo)
İşletim Sistemi: Windows Vista, Windows Xp
Bağlantı Tipi: Paralel (LPT), USB
Sarf Malzeme: Epson 8750
Garanti Süresi: 24 Ay

Üstün yapısı ve basit kullanımıyla EPSON LX-300+ giriş seviye nokta vuruşlu yazıcıdır. Küçük ve ergonomik tasarımı 9 iğneli ve 80 kolonluk bir yapıyla tamamlanmıştır. EPSON LX-300+, 12 cpi olarak Yüksek Hızlı Draft  modda 337 cps hızına ulaşmaktadır. Bu özelliği sayesinde kategorisindeki diğer yazıcılardan farklı değerlendirebileceğimiz EPSON LX-300+, 6.000 saatlik güvenilirliği ile de dikkatleri üzerine çekmektedir.
EPSON LX-300+, farklı boyutlardaki sayfadan  zarfa, etiketden opsiyonel ünite ile rulo kağıdına ve ayrıca sürekli modülle kadar farklı alanlarda baskı verebilir. Ayrıca çok yönlü kağıt kullanımına imkan verdiği gibi çok sayıda kopyalamada ( asıl dahil 5 kopya) mümkündür. Yeni bir tasarım olan çizgisel bir hat üzerinde kurulan kağıt yolu ve aşağıdan kağıt yüklenmesi sayesinde çok kopyalı baskı idaresini mükemmelleştirir; bu sayede daha önceden yazılmış formlarda bile hata yüzdesini en aza indirmek mümkündür. Sürekli modülle iki kopyalı bir baskı yapılması durumunda arkadan yüklemeli ve üsten kağıt çıkışı veren kağıt yolu idealdir. Tek sayfalık yazılımların besleme işlemi bir otomatik besleme düğmesi ile basitleştirilmiştir. Ayrıca opsiyonel olan ünite sayesinde renkli çalışmaların basımıda mümkündür .
EPSON LX-300+, özellikle ticari ofislerde, bilet kesen bürolarda ve otellerin günlük ihtiyaçlarını karşılamak için idealdir. Yazıcının mekanizmasına eklenen geliştirilmiş donanım sayesinde düşük enerji tüketimi sağlanmaktadır. Otomatik olarak işleme giren “Güç koruma modu”- yazıcı 5 dakikadan fazla bir zaman kullanılmadığında otomatik olarak çalışır – enerji tüketimini 50%’ye varan oranda azaltılmasını sağlar.
Teknik servis merkezinde garanti süresini 3 yıla çıkarabilen bir garanti uzatma paketi de satın alınabilir. Yazıcıyı satın alma sırasında veya 90 gün içerisinde satın alınabilen bu garanti uzatma paketi EPSON LX-300+ sahibine teknik servis merkezinde uzman teknisyenler tarafından servis verilmesini, onarım ya da değiştirme işlemlerinin yerine getirilmesini sağlar.